Gramofony z tubą

Gramofon, a w dodatku wyposażony w tubę to nie lada gratka dla zwolenników klasycznego brzmienia. Muzyka odtwarzana z płyt gramofonowych jest ciepła i znacznie przyjemniejsza dla naszego ucha niż ta odtwarzana z płyt kompaktowych. Adaptery przeżywają swój renesans, a te z głośnikami umieszczonymi w tubie przeniosą nas w klimat muzyki z dawnych lat.

Nowoczesny gramofon z tubą

Możesz zdecydować się na zakup używanego, starego gramofonu z retro stylu lub wybrać nowe urządzenie, bo i takie są obecnie produkowane. Jeden z nowszych modeli gramofonów z tubą umożliwia nie tylko odtwarzanie płyt gramofonowych, ale również oferuje inne funkcje. Adapter posiada również antenę radiową, która wychwytuje fale AM i FM, umożliwia odtwarzanie płyt CD, a także podłączenie zewnętrznych nośników przez port USB.

Dzięki takiemu wejściu możliwe jest odtwarzanie plików mp3 z przenośnego dysku, laptopa czy pendrive. Co więcej, użytkownik gramofonu może zapisywać muzykę odtwarzaną z płyt winylowych do formatu mp3. Wcale nie trzeba ruszać się z kanapy, by zmienić opcje gramofonu. Do urządzenia został dołączony pilot, który umożliwia zdalne sterowanie. W tubie, a dokładniej na jej końcu, znajduje się głośnik, który wzmacnia wydobywające się dźwięki.

Retro ozdoba każdego wnętrza

Piękne gramofony z tubą nie tylko oferują znakomite brzmienie jak za dawnych lat, ale również stają się dekoracyjnym elementem wnętrza.

Dopasują się szczególnie do pomieszczeń urządzonych w stylu retro, w którym nie brak akcentów nawiązujących do klimatu z dawnych lat. To właśnie tuba gramofonu stanowi jego najmocniejszy i najbardziej charakterystyczny element. Całość przywodzi na myśl starodawne adaptery, które odtwarzały muzykę z płyt gramofonowych na przedwojennych prywatkach. Gramofon w drewnianej obudowie i z majestatyczną tubą łączy retro wygląd z nowoczesnymi funkcjami – podświetlaną skalą, odtwarzaczem płyt CD, odczytywaniem plików mp3, radiem i gniazdem USB.

Patefon czy gramofon?

Ale czy gramofon wyposażony w tubę to to samo co patefon? Dzisiaj nazwy gramofon, adapter i patefon są często używane wymiennie, ale płyty gramofonowe różniły się od płyt patefonowych, choć na pierwszy rzut oka nie widać w nich różnicy. Co ciekawe, odtworzenie płyty patefonowej na gramofonie trwale ją uszkadzało! Jak odróżnić patefon od gramofonu? W patefonie główka membrany na końcu ramienia ułożona jest wertykalnie, ale w gramofonie pionowo.

Post Author: przemek

Prawdziwy meloman - zawsze słucha muzyki w słuchawkach, nawet w samochodzie.